Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Parfümün Kalıcı Olsun Diyorsan…

Parfümün Kalıcı Olsun Diyorsan…
  • 10.09.2015
  • 2.460 kez okundu
Reklam

parfüm xxxParfümün Kalıcı Olsun Diyorsan…

Bayan erkek farketmez parfümler her birey için vazgeçilmez kokulardır. Peki bu kokuların daha kalıcı olması için neler yapabiliriz?

Özel geceler, düğün gibi ortamlarda birçoğumuz mutlaka parfüm kullanmadan dışarı çıkmaz. Güzel kokmak önemli bir durumdur. Güzel kokma uğruna birçok parfüm dener ve kendimize en yakışanı bulmaya çalışırız. Herkesin beğendiği koku farklıdır. Kimine güzel gelen koku başkasına itici gelebilir. Kimi çikolata kokusundan hoşlanırken kimisi kır çiçekleri kokusunu daha çok beğenir. Sabunlu, meyveli, deniz kokulu parfümler en çok tercih edilenlerdir.

Parfüm alırken dikkat etmemiz gereken en önemli unsur kaliteli olmasıdır. Taklit edilen kokular vücuda zarar verebileceği gibi derimizi tahriş edebilir. Ayrıca taklit kokularda kalıcı olmadığı gibi ki zaman koku hemen uçabilir.

Markalı bir parfüm aldığımızda uzun süre kalıcı olduğu düşünülebilir. Ancak doğru kullanılmadığında hiçbir etki göstermeyip tam tersi uçucu olabilir. Bir parfümün kalıcı olması uygulayacağım doğru yöntemlerle de orantılıdır. Bunun için dikkat etmemiz gereken bazı ayrıntılar vardır.

Parfümlerimizin daha kalıcı olabilmesi bazı noktalara dikkat edebiliriz:

-Parfümü doğrudan kıyafetlerimizin üzerine sıkmak doğru bir uygulama değildir. Kalıcı lekeler oluşturarak vücudumuza ve giysilerimize zarar verebilir. Duştan çıktıktan sonra vücudumuzu kurulayıp parfüm sıkabiliriz. Mutlaka giyinmeden önce parfüm sıkılmalıdır.

-Parfümü sıkacağımız bölgeleri iyi belirlememiz lazım. Her bölgeye sıkmak doğru değildir. Boynumuza, bileklerimize, ayak bileklerimize, dizlerimizin arkasına, dirseklerimizin iç kısımlarına sıkarsak daha kalıcı bir etki sağlamış oluruz.

-Kokunun uçmaması ve daha kalıcı olması için parfümlerimizi daha serin ortamlarda saklamalıyız.

-Parfümlerimizi saçlarımızın belirli bir bölgesine veya tamamına sıkmak doğru değildir. Fırça tarafk kullanıyorsak üzerine biraz sıkıp saçlarımızı taramayı denemeliyiz. Doğrudan saçlarımıza sıkmak zararlıdır. Parfüm içerisinde bulunan alkolden dolayı saçlarımıza zarar verebilir.

-Yanımızda parfüm taşımak zor geliyorsa bu durumda da uygulayabileceğimiz bir yöntem mevcuttur. Bir miktar parfümümüzü kulak çubuğuna sıkılıp daha sora kullanılabilir. İstediğimiz zaman kullanarak böylece kokumuzu sürekli yenilemiş oluruz. Tabi kulak çubuklarını plastik poşetlerin içinde saklayarak muhafaza edebilirz.

-Vücudumuza doğrudan yakın mesafeden parfüm sürmek faydadan çok zarar getirir. Aynı bölgeye uzun süre parfüm püskürtmemeliyiz. Kokunun vücudumuzda daha iyi yayılması için belli bölgeleri belirli miktarlarda kullanmaya özen göstermeliyiz.

-Kullanacağımız parfümler kaliteli, marka bir ürün olmalıdır. Aksi halde kalıcılığı olmayacaktır.

-Vücudumuza tek çeşit koku sürmeliyiz. Farklı parfümleri karıştırarak sürmek uzun süre kalıcılık yaratsa bile rahatsız edici, ağır bir koku oluşturacaktır.

Yukarıda saydığımız kurallara dikkat edersek hem sağlıklı, hem daha kalıcı hem de daha doğru biçimde parfüm kullanarak etkisini en üst seviyelere taşımış oluruz.

< SUPERLİFE >

Paylaş

Etiketler: / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
kamagra