Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Nevresim Takımı

Nevresim Takımı
  • 20.11.2018
  • 202 kez okundu
Reklam
3d nevresim takýmý

3d nevresim takýmý

Nevresim Takımı

Her evde rağbet gören nevresim takımı modelleri birbirinden farklı tasarımları ile her türde stile uyum sağlıyor.

En fazla tercih edilen bir yatak odası tekstili olan nevresim takımları yastık kılıfı, çarşaf ve nevresimlerden oluşan ürünlerdir. Nevresimlerin içerisine battaniye ve yorgan koymak mümkündür. Bu yönüyle hem kış hem de yaz mevsimlerinde rahatlıkla kullanılabilirler. Yazın serin tutma kışında sıcak tutma özellikleri vardır. Ayrıca birden fazla çeşidi istenilen ve ihtiyaç duyulan kumaş özelliklerine göre seçim yapılmasını kolaylaştırır. Ürünlerde kalitenin belirlenmesindeki en önemli faktör ürün imal hammaddesi yüzde oranıdır. Eğer doğal kumaşların hammaddesi yüzde oranına ağırlık veriliyorsa bu doğrudan ürün fiyatının artışına neden olabilir. Aynı zamanda ürün dokuma sıklığı ve boya kalitesi de ürün kalitesini doğrudan etkilemesi ile dikkat çeker.

Nevresim Takımları Modelleri

  • Creton nevresim takımı
  • Ranforce nevresim takımı
  • Percale nevresim takımı
  • Saten nevresim takımı

olmak üzere dokuma sıklığı ve kumaş özelliği dahilinde model farklılıkları ortaya çıkar. İhtiyaç duyulan ürün doğrultusunda miraykaya.com adresinden güvenli alışveriş koşulları altında alım yapılabilir.

Creton Nevresim Takımı

42 telden 47 tele kadar olan dokuma sıklığı en ekonomik olan creton nevresim takımını örneklendirir. Creton kumaş sadece pamuktan veya polyester karışımı ile de üretilebilir. Düşük tel sayısına sahip olması daha kalın iplik kullanılmasını ortaya çıkartır. Bu kumaş türü saten ve renforce kumaşa göre sert bir yapıdadır.

Ranforce Nevresim Takımı

52 telden 62 tele kadar dokuma sıklığı ile dokunan ranforce kumaş standart nevresim takımı olarak adlandırılır. Nevresim piyasasında en fazla rağbeti gören takım olarak tabir edilebilir. Ranforce kumaş % 100 pamuk ipliğinden üretilir. Nefes alan yapısı sayesinde ürün hem uzun ömürlüdür hem de insan sağlığına olumlu etkisi vardır. Nefes alabilen dokusu sayesinde ürünü kullanan bireylerde terleme yapmaz. Pamuk içermesinden dolayı uzun ömürlü yapısını korur. Ancak pamuk içermesinin bir dezavantajı bu kumaşlarda kırışmaların meydana gelmesi şeklinde tanımlanabilir. Bu ürünün rağbet görmesi bir çok firmanın ranforce nevresim üretimine ağırlık vermesine ortam oluşturuyor.

Percale Nevresim Takımı

Kelime anlamı itibari ile sık dokunmuş anlamı veren percale nevresimlerin dokuma sıklığı 70 telden 80 tele kadardır. Ranforce ile saten nevresim takımları arasında orta bir kalitede yer alan percale nevresimler çok fazla firma tarafından üretilmiyor. Bunun nedeni Pazar imkanının olmamasıdır. Pazar imkanının olmaması ürünün maliyetinin yüksek olmasından ve doğrudan satış fiyatına yansımasından kaynaklanır.

Saten Nevresim Takımı

Parlak ve sık dokunmuş anlamına gelen saten kumaşın dokuma sıklığı 80 tel ve daha da yukarısı şeklindedir. Polyester saten ve pamuk saten olmak üzere iki farklı kumaştan imal edilebilir. Polyester saten parlak ve kaygan bir dokudadır. Pamuk olan saten ise sağlıklı bir uyku için vazgeçilmez bir üründür.

Paylaş

Etiketler: / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
kamagra