Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Kredi Kartı Ekstre Ertelemenin Püf Noktaları

Kredi Kartı Ekstre Ertelemenin Püf Noktaları
  • 22.11.2018
  • 856 kez okundu
Reklam

Kredi KartıKredi Kartı Ekstre Ertelemenin Püf Noktaları

Gelirlerin düştüğü dönemler ile uzun tatil günlerinde bütçelerini aşan harcamalarını kredi kartı ile yapan tüketiciler zaman içerisinde ağır borç yükü altında kalıyor. Bu yükün altından kalkmak için bireysel kredilere yöneliyor olsa da, zamanla buda çözüm yolu olmaktan çıkıyor. Kart borcu adına arayışa giren tüketicilerin bir alternatifi de mevcut borca erteleme yaptırma. Kredi Kartı Ekstre Erteleme işlemi bu hizmeti almak isteyenlerin ilk alternatifi olan bir bankacılık ürünü.

Sadece Türkiye’de değil tüm dünya da en çok ödeme aracı olan kredi kartları limitleri ile neredeyse insanları harcama yapmaya zorlar bir vaziyete geldi. Bankaların harcama yapmaları için düzenledikleri kampanyalar, ek para ile harcamaya teşvik, taksitlendirmeler tüketicinin gözünü boyayan tarafları. Fakat kişilerin gelirlerine göre daha yüksek seviyelerde limit veren bankalar özellikle asgari ödemesini yapan tüketicileri çok seviyor. Bunun nedeni en azının ödenmesi ve kazanılan faiz ile gelirin daha çok artırılması. Yasalar tüketicilerin yanında olması açısından verilen kartlara ve limitlere sınırlamalar getiriliyor olsa da yıllardır kredi kartı mağdurlarının sayısı hiç azalmadı. Aksine sürekli artış gösterdi.

Tüketici kredi kartı borcunun asgari tutarını son gününü geçirmeden ödeme yapma zorunluluğu taşıyor. Bunun nedeni bankalara bağlı olma, bankalardan kredi ürünlerini alabilmek için kredi notu zorunluluğu ve yasaklı duruma düşmeme. Bütçesini aşan kredi kartı borçları ile ağır yükün altından bir nebzede kurtulmak hafiflemek isteyen kişilerin sayısı her geçen gün artışta. Bu artış beraberinde Kredi Kartı Ekstre Erteleme hizmetini de artırdı. Vatandaş zaman içerisinde mevcut harcamalarına istinaden yapılan harcamalarının faturasını ilerleyen zamana yaymak, ertelemek çabasında.

Bankalar kendi bünyesinde borç erteleme işlemine farklı isimler ile yaklaşmış. Ekstre atlat, borç atlat, erteleme iste, harcama atlat, ekstre böldür, ekstre taksitlendir gibi isimler altında verilen hizmetlerin hepsi Kredi Kartı Ekstre Erteleme ürünü içerisinde yer alıyor.

Kart borcunu erteleme yapmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gerektiği hususlar bir tanesi de bu işleme başvurmak için son günü beklememek. Son gün itibariyle yapacağınız başvurularda aksilik yaşamanız sizin kart borcunuzu ödeyemediğiniz anlama gelmektedir. Son ödeme gününü geçen kart borçlarında bankalar erteleme yapmaktan imtina ediyorlar. Kaldı ki asgari tutarın ödenmesi sonrasında kalan tutar için ertelemeler söz konusu.

Ziraat Bankası Bankkart Combo yeni düzenlediği kampanyayı medyaya taşıdı. Tüketicilerin haberdar olması adına Nefes Ayları cıngılı ile tüketiciye ulaşan reklamlarda kredi kartı borcunun yarısını ödeyenler için yarısını faizsiz erteleme imkanı getirildi. Combo kart bu anlamda kredi kartı ekstre erteleme hizmetine yeni bir boyut kazandırmış oldu.

Borç erteleme başvurusu adına bankalar başvuru yollarını da başta SMS yoluyla alıyorlar. Banka şubeleri, internet bankacığı, mobil şube diğer başvuru yolları. Mobil bankacılık uygulaması ile yapacağınız başvurular neticesinde peşin faiz ödeme tutarı ile de kart borçlarınızı üç aya kadar erteleyebiliyorsunuz. Bu anlamda üç ay erteleme ile 9 vade de eşit taksitlerle erteleme imkanı veren Denizbank daha avantajlı diyebiliriz.

Kaynaklar : 1  2  3

Paylaş

Etiketler: /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
kamagra