Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Kanatsız Meleğime…

Çilem Çavuş
Çilem Çavuş
  • 13.09.2015
  • 2.593 kez okundu

Kanatsız Meleğime…

Her yıl mayıs ayının ikinci Pazar günü Anneler Günü’dür. Bu çok özel günde çocuklar, annelerini sevgi ve saygı ile anarlar. Aslında bir gün değil, her gün annelerin günüdür. Her gün onlar için özel ve güzel geçmelidir. Çünkü onlar, hayatımızın anlam dolu kanatsız melekleridir. Sadece Mayıs ayı değil bana göre Eylül, Ekim hiç fark etmez. Her günümüz anneler günü olmalıdır.

Dünyada birçok çocuk zaman zaman annelerini dünyanın en kötü annesi olarak ilan eder; hatta daha da ileri gidip nefret ettiklerini dile getirirler. Ama bir anlık kızgınlığın ve öfkenin, bir annenin kalbini ne kadar yaraladığını bilmezler.

Anne sevgidir, anne emektir, anne arkadaştır, anne sırdaştır, anne akıl hocasıdır. Çocuk bunları ya annesini kaybedince, ya annesinden ayrılıp uzak bir yere gidince ya da anne olunca anlamaktadır. Ben bunların farkına erken vardım. Doğduğumda benim için kim bilir neleri hayal eden annem, kim bilir nelerle karşılaştı? Beni dünyaya getirerek mutlu olan annem, kim bilir beni büyütürken ne zorluklar yaşadı?

Zaman zaman annemle oturur geçmişi ama aslında hiç geçmeyenleri konuşuruz. Beni büyütürken yaşadığı sıkıntıları, üzüntüleri, sevinçleri, mutlulukları, hastalanmalarımı, başarılarımı, başarısızlıklarımı, her şeyi anarız.

Bir yandan hep büyümemi hayal eden annem, diğer yanda ise hep çocuk kalıp, dizinin dibinden ayrılmamı hiç istemiyormuş. Zaman neye inat bu kadar hızlı ilerledi bilmiyorum ama çocukluğum albümlerde kaldı ve ben artık büyüdüm. Bu büyüttüğün ağaçta ise; senin sevgin, senin şevkatin, senin emeğin, senin öğrettiklerin, senin kazandırdıkların var anne… Bunların en güzel yanı ne biliyor musun? Hayata senin kollarında başlayıp, bütün bu güzellikleri sende görmek… Hani hep sana diyordum ya ‘’çocuğum olduğunda, onun her istediğimi yapacağım; her istediği yere göndereceğim’’ diye. İşte onların hepsi yalandı J Sen evden gidince , kardeşime ve babama olan sorumluluğum omuzlarıma binince ben bunların hepsini çok iyi anladım. Ben kardeşime bile bu denli karışıp, onun için endişe edip, ona dualar ederken şimdi evladıma ne derece düşkün olduğumu daha iyi anladım. O zamanlar anne olmadığım için anne sorumluluğunu bilmiyordum. Şimdi bir anne olarak seni çok iyi anlıyorum.

Annem… İyi ki varsın, iyi ki benim annemsin, iyi ki arkadaşım, sırdaşım, övünç kaynağım, akıl hocamsın…

Çocukken tuttuğun o minik eller şuanda sana ve tüm dünyaya seni anlatıyor; seni yazıyor.

Annem, gün ışığım… Bana tüm kattıkların, öğrettiklerin, kazandırdıkların için teşekkür ederim. Dünyada ki en değerli hazinenin adı ‘’Anne’’ olsun. O da tüm evlatların başında taç olsun.

Seni seviyorum annem…

Paylaş
YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
kamagra