Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Kadınların selülitle mücadelesi ve çözüm önerileri

Kadınların selülitle mücadelesi ve çözüm önerileri
  • 10.06.2018
  • 1.515 kez okundu
Reklam

selülit xxxKadınların selülitle mücadelesi ve çözüm önerileri

Kadınları günlük hayatta en büyük problemlerinin başında selülit gelir. Kabus noktasına varan bu durum nasıl oluşur? Neden oluşur? Tedavi yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Şişmanlamış her bayan selülitlidir demek yanlış olur. Sadece şişmanlarda görülen bir durum değildir. Zayıf insanlarda da selülit görülmektedir. Bu durumu sadece şişmanlığa bağlayamayız.

Selülitlerin oluşumunda ilk aşama genetik nedenlere bağlıdır. Kadınların genetik yapısından dolayı selülit oluşma oranı yüksektir.  Kadınların metabolizma hızı ve yağ oranları büyük etki etmektedir. Ayrıca vücut yapısı ve kan dolaşımında ki bozukluklarda selülitin başlıca nedenidir.

Selülitlerin oluşmasında yaşında etkisi büyüktür. Yaşlanan vücutta deri altın kalan yağlar sarkmaya başlar. Bu durumda kıvrımlı bir yapı oluşmaya başlar. Vücutta oluşan yağların sarkması sonucu oluşan durumdur. Selülit yağlanmanın neden olduğu bir durumdur. Vücutta yağ ne kadar birikirse o oranda deri altına sarkma olacak ve bu da selülite neden olacaktır.

Uzmanların açıklamalarına göre hızlı vücut şeklimizin bozulması da selülitlere davetiye çıkarır. Beslenme şeklimizle de alakalı olan bu durumda kilo almamızda vermemizde selülite neden olabilmektedir. Kilolu bir yapıya sahipsek ve hızla kilo verirsek bu durumda zayıflarken derimiz toplanmış ve katlanmış olacaktır. Deri buruşukluğu , yumuşaması denen bu durumda selülit oluşumudur. Hızlı kilo alıp verme veya tam tersi durumlarda bu durumla sıklıkla karşılanmaktadır. Bu nedenle kilo alıp verme doktor kontrolünde yapılmalı ve bilinçsiz hiçbir şey kullanılmamalıdır.

Beslenme şeklimizin selülit üzerine etkisi olduğunu uzmanlar açıklamıştır. Tuz ve şeker büyük bir risktir. Bol bol sıvı gıda tüketilmeli ve suyu yanımızdan ayırmamalıyız. Kilo yapıcı gıdalardan uzak durmalı ve lifli gıdalar tüketmeliyiz. Sebze ve meyvelere sofralarımızda ağırlık vermeliyiz.

Hazır gıdalara yönelmek ve sürekli hazır gıdalar tüketmekte selülit riskini arttırmaktadır. Bu konuda dikkatli olmalıyız.

Çok fazla kahve tüketmek vücudumuzda kan dolaşımın etkilediği için ters etki yapacaktır ve selülit oluşumuna neden olabilecektir. Mümkün olduğunda kahveden uzak durulmalı veya azaltılmalıdır.

Sigara içmekte selülite davetiye çıkarmaktadır. Hayatımızdan sigarayı uzaklaştırmamız gerekmektedir.

Hareketsiz kalmak, spor yapmamak kilo almamıza ve buna bağlı olarak selülit oluşumuna neden olabilmektedir.

Çok fazla stres yapmak, sürekli stresli ortamlarda kalmakta uzmanlar tarafından selülit oluşumuna neden olduğu ifade edilmektedir.

Yukarıda saydığımız nedenler uzmanlar tarafından belirtilmiş ve selülite davetiye çıkarılabilecek durumları oluşturmaktadır. Bu uyarıları dikkate aldığımızda selülit riskini en aza indirebilirsiniz.

Sağlıklı Günler…

< SUPERLİFE >

Paylaş

Etiketler: / / / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
kamagra