Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Gizli kalp hastalığı nedir?

Gizli kalp hastalığı nedir?
  • 13.09.2015
  • 2.450 kez okundu
Reklam

kalpGizli kalp hastalığı nedir?

Gizli kalp hastalığı halk arasında şikayete yol açmayan kalp hastalığı şeklinde yorumlanır. Hastalarda çok ciddi kalp rahatsızlıkları hiçbir şikayete yol açmadan bulunabilir. Örneğin koroner damarlardan tıkanıklık, kalp yetmezliği, kapak hastalıkları gibi hiçbir şikayete yol açmayan  gizli bir hastalık olabilir. Bununla beraber kişinin yüksek tansiyonu hiçbir şikayete yol açmadan gizli hipertansiyon, gizli yüksek tansiyon şeklinde de bulunabilir.

Gizli kalp hastalığını teşhis etmek için

Gizli kalp hastalığı aslında hiçbir şikayete yol açmadığı için insan hayatını büyük ölçüde tehdit eden tehlikeli bir hastalıktır. Bu hastalıkları tanıyabilmek için, özel bazı tektik metotları gerekmektedir. Yapılabilecek en basit bir yöntem tecrübeli  bir doktor tarafından yapılacak fizik muayenedir. Yapılabilecek fiziki muayene ile altta yatan bir kalp hastalığını tespit etmek mümkündür.  Bunun yanı sıra diğer bir yöntem  olan EKG (Elektrokardiyografi) kalbin elektriksel etkinliğinin bir cihaz tarafından kaydedilmesi olayı.

Son yıllarda en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesi olan kalp ultrasonu bazı gizli kalp hastalıklarını tespit etmemizde yardımcı olabilir. Efor  testi dediğimiz diğer bir yöntemde  damar tıkanıklığını tespit etmede önemli bir metottur.  Bunun yanında yine son yıllarda sıkça kullanılmaya başlanan bazı tomografi metotlarda gizli kalp hastalığını teşhis etmede yardımcı olur.

< SUPERLİFE >

Paylaş

Etiketler: / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
kamagra