Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Furkan Kurt’un “Söylesem Rüzgarlara…” Adlı Kitabı Çıktı!

Furkan Kurt’un “Söylesem Rüzgarlara…” Adlı Kitabı Çıktı!
  • 01.08.2018
  • 835 kez okundu
Reklam

furkan kurtFurkan Kurt’un “Söylesem Rüzgarlara…” Adlı Kitabı Çıktı!

Furkan Kurt’un ilk eseri “Söylesem Rüzgarlara…” okuyucuları ile buluştu.

22 yaşındaki genç yazarın, yakın geçmiş ve günümüz üzerine kaleme almış olduğu hikaye kitabı; toplumsal düşünceler ve aşk hakkında edebi bir felsefe içeriyor. Kişisel tezlerden öte, yorum yapmaya dayalı bu kitabı tüm kitap marketlerde bulabilirsiniz.

Furkan Kurt kimdir?

24 Mayıs 1996’da İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan genç yazar, lise yıllarında tarih, edebiyat ve müzik konularına yöneldi. O çağlarda başarısız olduğu girişimleri edebiyata ve müziğe daha çok yönelmesinde etken rol oynadı. Son olarak “hikayenin şarkısı” diyerek bahsettiği “Söylesem Rüzgarlara…” isimli single ile müzik dünyasında da yerini almaya hazırlanıyor.

Kitaptaki hikaye nasıl ortaya çıktı?

“Her şarkının bir hikayesi vardır, bu da bir hikayenin şarkısı…

Geçtiğimiz sene psikolojik sorunlar yaşadığım zamanlarda elime kağıt, kalemi alıp karaladığım bir şiiri, besteledikten sonra “neden olmasın” diyerek bana anımsattığı hikayeyi yazma kararı aldım. Yaklaşık 1 aylık eve kapanma dönemim oldu. Bu dönemde tamamen müzik ve kitapla uğraştım. Hikayeyi okuyan yakın arkadaşım, dostum, kardeşim Barış Alp Özdemir’den gayet olumlu bir tepki aldığım için yaklaşık bir senelik raf ömründen sonra hikayeyi yayınevine vermeye karar verdim. ”

Hitap ettiğiniz kitle nedir?

“Yazdıklarım güncel teknolojiyi ya da en azından yakın dönemdeki teknolojiyi içerdiği ve gençlik dönemlerinden bahsettiği için 30 yaş altı genç bir kitleye hitap etmeyi amaçlıyorum.”

Yazmaya ilk olarak nasıl başladınız?

“Günlük tarzı bir yazımdan öte anlık düşüncelerimi paylaştığım bir ajandam vardı. İlk okul çağlarımda blog sitelerine yetişme fırsatı bulduğum için blog da yazdım ama çok amatörce oldu. En son 2016 yılında Barış ile Beyazharfler isminde bir blog platformu oluşturmaya karar verdik. Kendimi de en çok orada geliştirdim sanırım. Düşüncelerimi ajandamdan çıkarıp blog olarak paylaşmaya başlayınca gerçekten yazarlık konusunda profesyonel adımlar atmaya niyetlendim diyebiliriz.”

Size ilham veren şey ya da şeyler nedir?

“Tamamen düşünce ve hisler. Doğduğumuz andan itibaren hissettiğimiz şeyler bizleri düşünmeye yönlendirir fakat toplum hislerimizi ve düşüncelerimizi kenara ittirerek, bağlı olduğun coğrafyanın şartlarına ayak uydurmaya zorlar. Bir çeşit başkaldırmadır belki de aldığın ilhamı insanlara sunmak… Benim ilhamım da hissettiklerim ve düşündüklerim. İnsanlara da bunları lanse ediyorum aslında.”

Genç yazarlara tavsiyeleriniz nelerdir?

“Yazdıklarını paylaşmaktan korkmasınlar. Nice yazdıklarımı çöpe attığımı hatırlıyorum fakat bir gün ne kadar değerli bir konu hakkında yazdıklarını birileri fark eder.”

Paylaş

Etiketler:

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
kamagra