Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Bunları Öğrenmeden İmplant Yaptırmayın

Bunları Öğrenmeden İmplant Yaptırmayın
  • 02.08.2018
  • 748 kez okundu
Reklam

implantBunları Öğrenmeden İmplant Yaptırmayın

Diş kayıpları insanlarda birçok sorunun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bütün dişlerimizin kendine özgü görevleri vardır ve bu görevler beslenmemiz için çok önemli bir yere sahiptir. Dişlerden herhangi birinin veya birkaçının çekilmesi üzerine bu görevleri yapacak bir yedek diş olmadığı için çiğnemede eksiklikler olacaktır. Diş eksikliği çiğnemeyi etkilediği gibi beslenmemizi de etkileyecektir. Midemize gelen yiyecekler tam olarak çiğnenmeden gelmesi mide sorunlarına yol açabilir.

Diş eksikliği aynı zamanda çene kapanışında da sorunların oluşmasına neden olmaktadır. Bu durum çene eklemlerinde sorunların baş göstermesine neden olabilir. Diş kaybı estetik görünümde ve konuşmada sorunlar yaşatabileceği için fizyolojik etkilerinin yanı sıra psikolojik olarak da insanların etkilenmesini ve kendilerine olan özgüvenlerini kaybetmesine yol açabilmektedir. Bu tür durumlarda eksilen dişlerin yerine İmplant ile yeni dişler kazanılabilir.

İmplant Nedir?

İmplant, eksilen dişlerin yerine yeni bir diş ekleme yöntemidir. Bu yöntemde eksilen dişin yerine genel olarak vida kullanılarak kemiğe diş kökü yerleştirilir. Bu vida genel olarak titanyum elementinden üretilir. Diş kökünün titanyum olmasının nedeni ise insan vücudunun titanyum ile yüksek doku uyumu sağlamasıdır. Bu sayede eksik diş yerine yerleştirilen yeni titanyum diş vücut ile uyum içerisinde olduğu için başarı oranı da oldukça yüksek olmaktadır.

İmplant oldukça sık tercih edilen bir teknolojidir. Çokça tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise implant tek bir diş için uygulanabileceği gibi ağızdaki bütün diş bölgeleri içinde uygulanabilen bir teknoloji olmasıdır. İmplant diş ile komşu dişlere müdahale olmadığı gibi orijinal dişe en yakın çiğneme hissi vermesi bu teknolojinin en çok tercih edilen yöntem olmasını sağlamaktadır.

Kimler İmplant Yaptırabilir?

İmplant teknolojisi ile eksik dişlerin yerine diş yerleştirilmesi için bireyin genel sağlık durumunun iyi olması gerekir. Çok geniş bir alanda yapılan diş yerleştirme işleminde bireyin diş etlerinin sağlıklı olmasının yanı sıra çene kemiğinin sağlam olması yapılan işlemin yüksek verimle sonuçlanmasını destekler.

Bazı durumlarda çene kemiğinde kemik kaybının olması ek işlemlerin yapılmasına neden olmaktadır. Çenenin implant dişe uyum sağlaması için ileri teknikler uygulanarak çenenin uygun hale getirilmesi ve daha sonra dişin yerleştirilmesi gerekir.

Kimlere İmplant Uygulanmaz?

Oldukça geniş bir alanda uygulanabilen bu teknik bazı durumlarda da uygulanmaz. Radyoterapi tedavisinin baş ve boyun bölgesine uygulanmış olması, kemik gelişimini tamamlamamış gençler, sigarayı çok kullananlar da implant uygulanmaz. Ayrıca diyabet ve tansiyon gibi bir dizi hastalığa sahip olanlarda ise doktor onayı gerekir.

İmplant Fiyatları Nelerdir?

İmplant fiyatları iki farklı faktöre bağlı olarak belirlenir. Birinci faktör diş malzemesinin kalitesidir. Farklı kalitelerde üretildiği için fiyatı değişebilir. Diğer bir faktör ise bu uygulamayı gerçekleştirecek doktorun tecrübesidir. Dişin kendisi kadar doktorun yapacağı ekleme işlemindeki tecrübesi de implant fiyatlarını etkileyen faktörler arasındadır.

Paylaş

Etiketler: /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
kamagra