Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Beyaz dişlere sahip olmak için neler yapabiliriz?

Beyaz dişlere sahip olmak için neler yapabiliriz?
  • 02.08.2018
  • 2.027 kez okundu
Reklam

diş xxxBeyaz dişlere sahip olmak için neler yapabiliriz?

Bembeyaz dişlere sahip olmak herkesin hayalidir. Bunun için dişlerimize çok iyi bakmamız gerekmektedir.

Dişlerimizin beyaz kalması demek sağlıklı olduğu anlamına gelmez. Dişlerimizin bakımı ve buna bağlı olarak beyaz kalması çok önemlidir. Çürümüş bir dişin beyazlaması gibi bir durum yoktur. Öncelikle dişlerin tedavi ettirilip sağlam bir yapı haline dönüştürülmesi gerekmektedir. Bunları sağladıktan sonra dişlerimizin beyaz kalması için bazı püf noktalarına ihtiyaç duyabiliriz. Dişlerimizin daha beyaz olması veya beyaz kalması için bazı ip uçları bize yardımcı olacaktır.

-Dişlerimizin beyaz kalmasında en önemli etken kalsiyum maddesidir. Kalsiyum dişlerin beyazlaması için önemli bir mineraldir. Bu amaçla kalsiyum içerikli gıdalar tüketmek faydalı olacaktır. Örneğim kalsiyum miktarı yüksek olan peynir, süt, yoğurt tüketmek önemli bir etkendir. Özellikle yemeklerden sonra bu ürünlerden bazılarını tüketmek dişlerin beyaz kalması açısından önemlidir. Tercihinize göre bu gıdaları tüketebilirsiniz.

-Sert meyve tüketmek dişler için çok önemlidir. Özellikle elma, ayva, havuç gibi sert yapılara sahip gıdaları tükettiğimizde bunlar dişlerimiz için doğal birer diş fırçası görevi görecektir. Dişlerimizin bu sert yapılı ürünlerle temas etmesi demek, dişlerimizin üzerinde kalmış olan gıdaların bu sert meyveler tarafından uzaklaşması ve dişlerimize temas ederek diş yapımıza sert müdahalelerle beyaz kalmasını sağlamaktadır.

-Asitli gıdaların dişlerle teması engellenmelidir. Dişlerimize büyük zararlar verebilecek olan limon, sirke gibi asitli gıdalar dişlerimizi beyazlatmaz. Genel olarak bu asitli gıdaların dişleri beyazlattığı düşünülür ancak bu yanlış bir durumdur. Asitli gıdalar diş yapımıza da zarar verebilecek unsurlardır. Bunlar uzak durmamızda fayda vardır.

-Dişlerimizi karbonat ile fırçalamak beyazlaması için bir çözüm olabilecektir. Diş beyazlatıcı ürünler bu açıdan kullanılabilir.

-Dişlerimizin beyaz kalabilmesi için günde en az 2 defa 3 dk kadar fırçalanması gerekmektedir. Dişlerin fırçalanması beyaz dişler için en önemli husustur. Bu işlemi her gün aksatmadan uygulamamız gerekmektedir. Beyazlamış bir dişler eğer fırçalanmaz ise hiçbir anlamı yoktur.

-Diş bakımı önemli bir husustur. Düzenli olarak diş kontrolü yapılmalı ve dişler üzerinde bulunabilecek tartarların temizlenmesi gerekmektedir. Dişçiye gitmek ve dişlerimizin temizlemek önemli bir durumdur. Bu nedenle diş kontrolümüzü mutlaka yaptırmamız gerekmektedir.

< SUPERLİFE >

Paylaş

Etiketler: / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
kamagra